1. Çekici Tasarım
    Online mağazanız için ilk izlenim çok önemlidir. Tasarımınız ziyaretçilerinizin sıradaki eylemini etkileyecektir. Eğer ziyaretçiniz sitenizin kötü bir görünüşe sahip olduğunu görürlerse büyük ihtimalle bir başka siteye gideceklerdir. Bu yüzden sizin için ziyaretçilerinizi ilk görüşte etkileyecek en güzel görünümlü temaları kendi elimizle seçtik. Ek olarak hepsi de özelleştirebilirdir.

2. Kolay Navigasyon
Bazı durumlarda online mağazalar tıpkı fiziksel mağazalar gibidir. Ziyaretçileriniz tam olarak ne istediklerini biliyor olabilirler. Ancak mağazanızda “kısa bir tur” atmak için biraz daha zaman harcayacaklardır. Ayrıca indirim teklifleri, en çok satan ürünler ve diğer ürün kategorilerini görebilirler. Bu yüzden temanız müşterilerin davranışını desteklemeli ve istedikleri şeyi bulabilmelerini kolaylaştırmalı.

3. Hız Optimizasyonu
İyi gözüken bir arayüz ziyaretçilerinizin online mağazanızda kalmasını sağlayan yegane şey değildir. Sitenizin hızı da en az arayüzünüz kadar önemlidir. Forrester Research‘e göre ziyaretçilerin neredeyse yarısı sitenin 2 saniyede tam olarak açılmasını beklemektedir. Bundan dolayı temanız ziyaretçilerinizin fazla beklemeyeceğinden emin olmak için sayfa hızı optimizasyonunu desteklemelidir.

4. Desteklenen eklentiler
WooCommerce kendiliğinden bir WordPress bazlı e-ticaret sitesi kurmak için yeterince güçlüdür. Ancak buna rağmen online mağazanızı yönetmek için ekstra eklentilere ihtiyacınız vardır. Bir iletişim formu eklemek, SEO konusunda yardım almak veya kargo ücretini kontrol etmek için eklentilere ihtiyacınız vardır. Temanız ihtiyacınız olan bütün eklentileri desteklemelidir.

5. Mobil Dostu
2020’de mobil duyarlı bir web sitesine sahip olmak adeta bir zorunluluktur. Mobil kullanıcıların sayısı git gide artmaktadır ve onları en sadık müşterileriniz haline getirebilirsiniz. Statista’nın araştırmasına göre müşterilerin %86’sı online alışverişi telefonları üzerinde yapmaktadırlar. Bundan dolayı küçük ekranlarda bile navigasyonu kolay olan bir arayüzle onları memnun etmek önemlidir. Şanslısınız ki listemizdeki bütün temalar mobil dostudur. Yani, her birini teker teker indirip denemeniz gerekmeyecektir.

Yazar hakkında: admin
Bize kendiniz hakkında bir şey söyle.